Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AKCJE BANKU MILLENNIUM W DÓŁ. W 2Q BANK STRACIŁ 0.31 MLD ZŁ

Ponad 2.5 procentowa przecena akcji banku Millennium na otwarciu sesji po publikacji rozczarowujących wyników za 3 kwartał. Strata netto wyniosła ponad 311 mln zł, podczas gdy rok wcześniej bank wypracował zysk wypracował 60 mln zł.

FOT. MILLENNIUM

Na początku lipca bank informował, że spodziewa się straty netto w III kwartale, znacznie obciążonym rezerwami na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNY WZROST ZYSKÓW NAJWIĘKSZEGO BANKU W EUROPIE

Millennium podał, że dodatkowo poniósł koszty związane z dobrowolnymi rozwiązaniami umów kredytowych m.in. zamiana na kredyty hipoteczne w złotych, przedpłata kredytu czy wcześniejsza całkowita spłata kredytu. Koszt zamian dobrowolnych od początku tego roku wyniósł 218 mln zł , bez podatku, a w samym III kwartale 146 mln zł.

Bank deklaruje, że jest otwarty jeśli chodzi o kredyty walutowe i osiągnięcie polubownych rozwiązań na negocjowanych warunkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Kurs CCC spadał w czwartek nawet o 5 procent po publikacji przez spółkę wyników za III kwartał. Największy w Polsce detalista obuwniczy - należy...