Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AKCJE AUTO PARTNER SPRZEDAŁY SIĘ NA PNIU. ALE Z DUŻYM DYSKONTEM

Akcje Auto Partner sprzedały się na pniu – ale ze sporym dyskontem. Kilkanaście godzin po rozpoczęciu budowy księgi popytu na 3.2 procent akcji należących do rodziny Turzyńskich – spółka poinformowała o zakończeniu transakcji.

AUTO PARTNER
źródło: Auto Partner

Główny akcjonariusz do którego należało przed transakcją prawie 47 procent akcji sprzedał je po 25.5 złotego, czyli z ponad ośmioprocentowym dyskontem w stosunku do poniedziałkowej ceny zamknięcia. Za udaną transakcję typu ABB uważa się taką, gdzie dyskonto wynosi około 3 procent. Ale zdarzają się transakcje z nawet kilkunastoprocentowym rabatem w stosunku do ostatniego zamknięcia sprzed ogłoszenia przyspieszonej sprzedaży.

Informacja o poziomie dyskonta spowodowała szybką przecenę spółki do poziomu nieco powyżej ceny z ABB.

AKCJE AUTO PARTNER SPRZEDAŁY SIĘ NA PNIU
Akcje Auto Partner sprzedały się na pniu, ale z dużym dyskontem. Kurs w dół. Źródło: Telewizja BIZNES24

Pakiet 4 mln 750 tysięcy akcji został upłynniony za w sumie 106 milionów złotych. Po transakcji rodzina Turzyńskich posiadać będzie nieco ponad 43 procent akcji spółki. Sprzedający obiecują, że nie będą pozbywać się kolejnych akcji przez 540 dni od sfinalizowania obecnej transakcji.

Auto Partner ma za sobą ponad 3 lata nieprzerwanego wzrostu. Od marca 2020 roku, kiedy tuż po ogłoszeniu pandemicznych lockdownów kurs spadł w okolice 3 złotych – można było na nim zarobić ponad 900 procent.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wizz Air nie ląduje i nie startuje na Okęciu, londyńska giełda nie jest w stanie nadawać komunikatów, latać przestało szereg linii lotniczych w Azji....

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

GPW

Spekulacyjny hit ostatnich tygodni traci 12 procent. Czy to koniec marzeń Tower Investments o wejściu w biznes obronny?