Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

AIR FRANCE:BILET Z CERTYFIKATEM COVIDOWYM

Francuskie linie lotnicze Air France ogłosiły, że umożliwią pasażerom umieszczenie na bilecie informacji o posiadaniu tzw. certyfikatu covidowego. W nim znajdą się informacje o zaszczepieniu, nabyciu odporności po przejściu COVID-19 lub negatywny wynik testu.

Wprowadzenie takiej usługi ma w ocenie AirFrance przyspieszyć przepływ pasażerów na lotniskach. Pasażerowie kilka dni przed wylotem dostaną maile z dokumentacją do uzupełnienia. Ta musi zostać wypełniona i odesłana, a przewoźnik będzie je weryfikował. Jeśli wszystkie informacje się potwierdzą, na karcie pokładowej pojawi się informacja – Ready to Fly. Usługa ma być bezpłatna. Dane pasażerów będą przechowywane tymczasowo i zgodnie z wymogami unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) – podkreślił rzecznik Air France.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Od 1 października do Wielkiej Brytanii dostaniemy się jedynie z aktualnym paszportem - poinformował konsul generalny RP w Londynie Mateusz Stąsiek.

COVID

Powiat łęczyński - na terenie którego działa LW Bogdanka - spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy...

COVID

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w USA wydało komunikat mówiący o 11 krotności zagrożenia śmiercią z powodu COVID-19 w przypadku braku szczepienia.

OTOCZENIE MAKRO

Cena pieniądza w Polsce nadal na rekordowo niskim poziomie. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na historycznie niskim poziomie, a komunikat po posiedzeniu zaczęła...