Connect with us

Hi, what are you looking for?

COVID

AIR FRANCE:BILET Z CERTYFIKATEM COVIDOWYM

Francuskie linie lotnicze Air France ogłosiły, że umożliwią pasażerom umieszczenie na bilecie informacji o posiadaniu tzw. certyfikatu covidowego. W nim znajdą się informacje o zaszczepieniu, nabyciu odporności po przejściu COVID-19 lub negatywny wynik testu.

Wprowadzenie takiej usługi ma w ocenie AirFrance przyspieszyć przepływ pasażerów na lotniskach. Pasażerowie kilka dni przed wylotem dostaną maile z dokumentacją do uzupełnienia. Ta musi zostać wypełniona i odesłana, a przewoźnik będzie je weryfikował. Jeśli wszystkie informacje się potwierdzą, na karcie pokładowej pojawi się informacja – Ready to Fly. Usługa ma być bezpłatna. Dane pasażerów będą przechowywane tymczasowo i zgodnie z wymogami unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) – podkreślił rzecznik Air France.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

3/4 firm, które dostały pomoc z Tarczy 1.0 - otrzymało już umorzenie pożyczek - chwali się PFR. Ale kwotowo to nieco poniżej połowy całej...

COVID

4 fala pandemii będzie się rozkręcała - ostrzega minister zdrowia Adam Niedzielski. Po trendzie spadkowym, następnie bocznym , widzimy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Resort...

COVID

Dziś wchodzą w życie znowelizowane przepisy o ochronie czynszowej najemców. Te zostały uregulowane w tzw. specustawie covidowej.

COVID

Pfizer i BioNTech pracują nad tzw. przypominającą wersją szczepionki przeciw COVID-19, która ma być odpowiedzią na mutację Delta.