Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

AION BANK WYSTARTOWAŁ Z OFERTĄ W POLSCE

Twórca Alior Banku Wojciech Sobieraj chce podbić polski rynek bankowy. Jego Aion Bank rozpoczął własnie działalność w Polsce.
Jak deklaruje do końca tego roku Aion chce mieć 30 tys. aktywnych użytkowników.

Na początku bank skupi się na ofercie depozytowej dla klientów indywidualnych, a do końca roku wejdzie w segment pożyczek gotówkowych i przedstawi ofertę dla firm – poinformował PAP Biznes Karol Sadaj, Country Head Aion Banku w Polsce.

Czym nowy gracz chce podbić polski rynek? Bank oferuje korzystnie oprocentowane konta oszczędnościowe, nielimitowany dostęp do inwestowania na całym świecie i płatności w walutach bez spreadu, po kursie międzybankowym.

Aion Bank w marcu 2020 rozpoczął działalność w Belgii. Operuje na terenie Unii Europejskiej na podstawie belgijskiej licencji bankowej. Środki zgromadzone w banku są gwarantowane przez Narodowy Bank Belgii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.