Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

AI WCIĄŻ NAPĘDZA WZROSTY NA WALL STREET

SPADKI NA WALL STREET

Dziś mogą być ustanowione kolejne średnioterminowe rekordy. Mocno zyskały wczoraj indeksy amerykańskich rynków akcji – są najwyżej od sierpnia ubiegłego roku. Rosły szczególnie spółki technologiczne, które wciąż czerpią moc do wzrostów na fali boomu na sztuczną inteligencję.

1 dzień czerwca rozpoczął nieoficjalny miesiąc gejowskiej dumy, Pride Month, z tej okazji na balkonie sali notowań na Wall Street stawili się przedstawiciele spółki Grindr – aplikacji randkowej dla osób LGBT+, z której korzysta codziennie 11 milionów użytkowników na całym świecie. Akcje tej spółki straciły wczoraj 0.17%.

Rynek pracy w Stanach Zjednoczonych wciąż trzyma się mocno. Jednak mimo ponad 10 mln wolnych miejsc pracy w USA, większość rynku obstawia, że w czerwcu FOMC nie podniesie już stóp procentowych.

CZYTAJ TEŻ: MUSK ZNOWU NAJBOGATSZY NA ŚWIECIE

Wczoraj mocno straciły akcje Salesforce, choć udało się w trakcie dnia ograniczyć początkową stratę. Firma mocno rozczarowała prognozą przychodów, a tempo ich wzrostu w minionym kwartale było najniższe od 13 lat. Salesforce w dół ponad 4 i pół procent.

Po rozczarowujących prognozach sprzedaży mocno spadał też kurs akcji C3.ai, ostatecznie stracił ponad 13%.

No i NVIDIA, która powróciła do silnych wzrostów – jej akcje podrożały wczoraj o ponad 5%.

Inwestorzy czekają na rządowe dane z rynku pracy, które będą stanowiły jedną z podstaw dla czerwcowej decyzji FOMC ws. stóp procentowych. Prognozy zakładają wzrost stopy bezrobocia do 3,5 proc. z 3,4 proc. w kwietniu.

AI WCIĄŻ NAPĘDZA WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: