Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

AGORA WRAZ Z INNYMI POZYWA GOOGLE

Agora wraz m.in z Axel Springer i dwudziestoma ośmioma innymi europejskimi wydawcami złożyła pozew grupowy przeciwko Google. Łączna wartość sporu dotyczy ponad 2 mld euero z czego polska spółka wyliczyła swoje roszczenia na 44 mln euro.
Agora wraz m.in z Axel Springer i dwudziestoma ośmioma innymi europejskimi wydawcami złożyła pozew grupowy przeciwko Google. Łączna wartość sporu dotyczy ponad 2 mld euro z czego polska spółka wyliczyła swoje roszczenia na 44 mln euro.

AGORA WRAZ Z INNYMI POZYWA GOOGLE

Pozew przeciwko Google złożyła spółka Greyfield Capital, która działa w imieniu innych europejskich grup mediowych.
Amerykańskiej firmie zarzuca się naruszenie zasad uczciwej konkurencji na europejskim rynku technologii reklamy internetowej w latach 2014 -2023.

Agora w opublikowanym komunikacie napisała, że postępowanie wszczęte przez powoda ma w dużej mierze charakter precedensowy i będzie bazowało na analizach i szacunkach stron, co również wpływa na zwiększenie niepewności zarówno w zakresie jego wyniku jak i ewentualnej kwoty zasądzonego odszkodowania.

Pozew nic nie kosztuje spółkę. Koszty pokrywa bowiem Harbour Fund V L.P., który ponosi również ryzyko ewentualnego niepowodzenia w zakresie dochodzonego roszczenia. W przypadku sukcesu Agora otrzyma kwotę pomniejszoną o koszty postępowania. Jeśli pozew spełznie na niczym, Agora nic nie zarobi, ale też nic nie straci.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

MOTORYZACJA

Ponad czteroprocentowym spadkiem rozpoczęły się w poniedziałek notowania Tesli. We wtorek spółka pokaże swoje wyniki za I kwartał 1014 roku. Inwestorzy spodziewają się 51...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.