Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

AFERA W NEWAGU – PREMIER WIEDZIAŁ?

Afera w Newagu, ciąg dalszy ustaleń dziennikarskich.

AFERA W NEWAGU
foto: newag.pl

Według ustaleń portalu Onet.pl, zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i pracownicy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego od miesięcy wiedzieli, że spółka Newag miała instalować cyfrowe blokady w swoich pociągach, aby zarabiać na ich serwisie.

Śledztwo jednak ruszyło pełną parą dopiero po publikacjach medialnych w grudniu tego roku.

CZYTAJ TEŻ: DEFICYT BUDŻETU BĘDZIE JESZCZE WYŻSZY?

Przypomnijmy, że według medialnych doniesień pociągi produkowane przez giełdowy Newag miały być unieruchamiane celowo, by uniemożliwiać naprawy przez firmy inne niż producent. Do takich wniosków doszła grupa hakerów, którzy na zlecenie firm kolejowych z całej Polski zajmowali się tajemniczymi awariami pociągów.

Teraz Onet podaje że zarówno ABW jak i były już premier Mateusz Morawiecki od prawie roku wiedzieli o aferze z pociągami Newagu, jednak przez miesiące nic z tą sprawą nie zrobili.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AFERA W NEWAGU - PREMIER WIEDZIAŁ?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...