Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

AFERA SKOK-WOŁOMIN TRAFIŁA DO SĄDU

WZROST PŁAC
foto: pixabay.com

Prokuratura po niemal 10 latach wysłała do sądu akt oskarżenia w sprawie afery SKOK-u Wołomin. Dotyczy on 62 osób zamieszanych w tę sprawę. Śledczy uznali głównego oskarżonego za pomysłodawcę i szefa grupy przestępczej – pisze „Rzeczpospolita”.

Głównym oskarżonym w sprawie jest Piotr Polaszczyk. To były agent Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI) i były wiceszef rady nadzorczej wołomińskiego SKOK-u.

CZYTAJ TEŻ: WYSOKA ZMIENNOŚĆ NA WALL STREET

Oskarżonymi są też m.in. byli członkowie zarządu. Kilkadziesiąt innych osób usłyszało zarzuty dotyczącego m.in. oszustwa, prania pieniędzy i spowodowania szkody majątkowej.

Proceder miał trwać od maja 2006 r. do października 2014 r. Śledczy ustalili, że suma niekorzystnego rozporządzenia mieniem to ponad 3 mld zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

AFERA SKOK-WOŁOMIN TRAFIŁA DO SĄDU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...