Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ADP: MOCNY WZROST ETATÓW W USA W XII

Raport ADP zaskoczył mocnym wzrostem liczby nowych etatów w USA. W grudniu amerykańskie firmy miała utworzyć aż 164 tys. nowych miejsc pracy, czyli o prawie 55 tys. więcej niż oczekiwali analitycy.

ADP: MOCNY WZROST ETATÓW W USA W XII
NEW YORK CITY - DEC 01 Times Square ,is a busy tourist intersection of neon art and commerce and is an iconic street of New York City and America, December 01th, 2013 in Manhattan, New York City.

Największy wzrost nowych miejsc pracy nastąpił w sektorze zrzeszającym hotele, restauracje i bary gdzie powstało aż 59 tys. nowych miejsc pracy.
Na kolejnych miejscach znalazło się budownictwo gdzie powstało 24 tys. stanowisk pracy i działalność finansowa – 18 tys. nowych miejsc pracy.
Jeśli spojrzymy na wielkość firmy to najwięcej etatów tworzyły przedsiębiorstwa zatrudniające do 50 pracowników.

ADP: MOCNY WZROST ETATÓW W USA W XII

Z raportu ADP wynika, że grudzień był kolejnym miesiącem w którym spadło tempo wzrostu płac. I tak u pracowników, którzy nie zmienili miejsca pracy pensje wzrosły w ubiegłym roku o 5.4 proc. Z kolei osoby, które zmieniały pracę odnotowały wzrost zarobków o 8 proc.

Wracamy na rynek pracy, który jest bardzo zbliżony do tego sprzed pandemii – powiedziała cytowana w raporcie Nela Richardson, główna ekonomistka ADP.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...