Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ADOBE NA RAZIE NIE KUPI FIGMY

Adobe na razie nie kupi Figmy. Największy na świecie producent oprogramowania graficznego wycofał się z oferty przejęcia za kwotę 20 miliardów dolarów wyrosłej mu nagle konkurencji.

ADOBE NA RAZIE NIE KUPI FIGMY
źródło: Figma

Plany przejęcia Figmy, która w zaledwie kilkanaście miesięcy zdetronizowała swoim produktem służącym do projektowania stron internetowych należącego do Adobe  dreamweaver’a – Adobe ogłosiło już ponad rok temu.

Ale pomysł przejęcia nie spodobał się żadnemu z trzech największych urzędów antymonopolowych na świecie – amerykańskiemu, unijnemu i brytyjskim. Po 15 miesiącach dyskusji z regulatorami Adobe ogłosiło, że wycofuje się z planów akwizycji. Musi w dodatku zapłacić Figmie miliard dolarów odszkodowania.

Inwestorzy zakończenie stanu niepewności przyjęli z ulgą – Adobe zyskiwał w handlu przedsesyjnym około dwóch procent.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...