Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

ADIDAS SPRZEDAŁ REEBOKA ZA 2.1 MLD EURO

Adidas sprzedał Reeboka za 2,1 miliarda euro. Nabywcą stał się Authentic Brands Group.
Niemiecka koncern rozstał się ze swoją amerykańską spółką zależną, ponieważ 15 lat po przejęciu drugiemu co do wielkości producentowi sprzętu sportowego na świecie nie udało się rozwinąć marki – pisze Reuters.

Adidas, który kupił Reeboka za 3.8 miliarda dolarów w 2006 roku chce od tej pory całkowicie skoncentrować się na swojej marce.

Nowy nabywca Reeboka Amerykańska grupa ABG – Authentic Brands Group ma w swoim posiadaniu ponad 30 marek luksusowych, odzieżowych i kosmetycznych, w tym m.in. Airwalk, Volcom, magazyn Sports Illustrated czy sieć sklepów Forever 21.

Reebok utrzyma swoją siedzibę w Bostonie i będzie kontynuował działalność w Ameryce Północnej i Łacińskiej, Azji i Pacyfiku, Europie i Rosji, podała amerykańska firma zarządzająca marką w oświadczeniu, dodając, że będzie ściśle współpracować z Adidasem podczas transformacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.