Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ADIDAS SPRZEDAŁ REEBOKA ZA 2.1 MLD EURO

Adidas sprzedał Reeboka za 2,1 miliarda euro. Nabywcą stał się Authentic Brands Group.
Niemiecka koncern rozstał się ze swoją amerykańską spółką zależną, ponieważ 15 lat po przejęciu drugiemu co do wielkości producentowi sprzętu sportowego na świecie nie udało się rozwinąć marki – pisze Reuters.

ADIDAS SPRZEDAŁ REEBOKA ZA 2.1 MLD EURO

Adidas, który kupił Reeboka za 3.8 miliarda dolarów w 2006 roku chce od tej pory całkowicie skoncentrować się na swojej marce.

Nowy nabywca Reeboka Amerykańska grupa ABG – Authentic Brands Group ma w swoim posiadaniu ponad 30 marek luksusowych, odzieżowych i kosmetycznych, w tym m.in. Airwalk, Volcom, magazyn Sports Illustrated czy sieć sklepów Forever 21.

Reebok utrzyma swoją siedzibę w Bostonie i będzie kontynuował działalność w Ameryce Północnej i Łacińskiej, Azji i Pacyfiku, Europie i Rosji, podała amerykańska firma zarządzająca marką w oświadczeniu, dodając, że będzie ściśle współpracować z Adidasem podczas transformacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: