Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ADIDAS SPRZEDAŁ REEBOKA ZA 2.1 MLD EURO

Adidas sprzedał Reeboka za 2,1 miliarda euro. Nabywcą stał się Authentic Brands Group.
Niemiecka koncern rozstał się ze swoją amerykańską spółką zależną, ponieważ 15 lat po przejęciu drugiemu co do wielkości producentowi sprzętu sportowego na świecie nie udało się rozwinąć marki – pisze Reuters.

ADIDAS SPRZEDAŁ REEBOKA ZA 2.1 MLD EURO

Adidas, który kupił Reeboka za 3.8 miliarda dolarów w 2006 roku chce od tej pory całkowicie skoncentrować się na swojej marce.

Nowy nabywca Reeboka Amerykańska grupa ABG – Authentic Brands Group ma w swoim posiadaniu ponad 30 marek luksusowych, odzieżowych i kosmetycznych, w tym m.in. Airwalk, Volcom, magazyn Sports Illustrated czy sieć sklepów Forever 21.

Reebok utrzyma swoją siedzibę w Bostonie i będzie kontynuował działalność w Ameryce Północnej i Łacińskiej, Azji i Pacyfiku, Europie i Rosji, podała amerykańska firma zarządzająca marką w oświadczeniu, dodając, że będzie ściśle współpracować z Adidasem podczas transformacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Od jutra rynek zagranicznych spółek na GPW powiększy się o notowania trze kolejnych firm. Tym samym ich liczba wzrośnie do 13-u. Będą to akcje...

BEZPIECZEŃSTWO

Niemiecki Adidas biegiem wróci na rosyjski rynek? Spółka miałaby wykorzystać patent ze sprzedażą części rosyjskiego biznesu. Wtedy 100 najbardziej dochodowych sklepów zostałoby otwarte pod...

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

%d