Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

ADAM GLAPIŃSKI NA 2. KADENCJĘ W NBP?

W południe posłowie sejmowej komisji finansów publicznych będą oceniać prezydencki wniosek dotyczący powołania Adama Glapińskiego na drugą kadencję. Według doniesień medialnych, dziś także odbędzie się głosowanie.

ADAM GLAPIŃSKI NA 2. KADENCJĘ W NBP?

Wniosek Andrzeja Dudy ws. powołania obecnego szefa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję został złożony w styczniu. Nie tylko prezydent widzi Glapińskiego w fotelu prezesa banku centralnego na kolejne sześć lat. Także PiS popiera tę kandydaturę, zapowiadał w ubiegłym tygodniu Jarosław Kaczyński.
Z kolei opozycja krytykuje Adama Glapińskiego za nieskuteczną walkę z inflacją i niszczenie reputacji NBP.

PREZYDENCKI WNIOSEK WS. POWOŁANIA A.GLAPIŃSKIEGO NA SZEFA NBP NA KOMISJI FIN.

Kadencja Adama Glapińskiego kończy się 21 czerwca.
Prezes Narodowego Banku Polskiego powoływany jest lub odwoływany na 6 lat przez sejm na wniosek prezydenta. Jedna osoba może pełnić tę funkcję maksymalnie przez 2 kadencje.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W tym roku średnioroczna inflacja wyniesie 13,9 proc., a w przyszłym roku utrzyma się na dwucyfrowym poziomie i wyniesie 11,6 proc. – wynika z...

FINANSE OSOBISTE

Jak NBP będzie walczył z tym inflacją? Bank dziś po południu opublikował swoją strategię - czyli założenia polityki pieniężnej na 2023 rok.

Sticky Post

Rozpoczęła się rekrutacja na ekspercki kurs w ramach „Akademii NBP”, inicjatywy Narodowego Banku Polskiego. To wyjątkowa okazja do pozyskania kluczowej wiedzy z zakresu finansów,...

POLSKA

Joanna Tyrowicz weszła do RPP. Senat krótko przed 19-stą przegłosował kandydaturę prof. Tyrowicz uzupełniając skład 10-cioosobowej rady o ósmą osobę.

%d bloggers like this: