Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

ADAM GLAPIŃSKI NA 2. KADENCJĘ W NBP?

W południe posłowie sejmowej komisji finansów publicznych będą oceniać prezydencki wniosek dotyczący powołania Adama Glapińskiego na drugą kadencję. Według doniesień medialnych, dziś także odbędzie się głosowanie.

ADAM GLAPIŃSKI NA 2. KADENCJĘ W NBP?

Wniosek Andrzeja Dudy ws. powołania obecnego szefa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję został złożony w styczniu. Nie tylko prezydent widzi Glapińskiego w fotelu prezesa banku centralnego na kolejne sześć lat. Także PiS popiera tę kandydaturę, zapowiadał w ubiegłym tygodniu Jarosław Kaczyński.
Z kolei opozycja krytykuje Adama Glapińskiego za nieskuteczną walkę z inflacją i niszczenie reputacji NBP.

PREZYDENCKI WNIOSEK WS. POWOŁANIA A.GLAPIŃSKIEGO NA SZEFA NBP NA KOMISJI FIN.

Kadencja Adama Glapińskiego kończy się 21 czerwca.
Prezes Narodowego Banku Polskiego powoływany jest lub odwoływany na 6 lat przez sejm na wniosek prezydenta. Jedna osoba może pełnić tę funkcję maksymalnie przez 2 kadencje.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Kredyty znowu podrożeją choć nie tak mocno jak oczekiwał rynek. Rada Polityki Pieniężnej podniosła bowiem główną stopę procentową o 75 pkt bazowych. Od dziś...

POLSKA

Zdaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego wzrost inflacji konsumenckiej w marcu spowodowany był przez ekonomiczne skutki rosyjskiej agresji zbrojnej przeciw Ukrainie.

Bez kategorii

6.9% rok do roku wyniosła polska inflacja bazowa w marcu NBP.

POLSKA

RPP podniosła główną stopę procentową o 100 punktów bazowych do 4.5%.

%d bloggers like this: