Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

ABW NIE USTRZELIŁO ATOMU ORLENU

ATOMU ORLENU

Małe reaktory atomowe Orlenu mogą nie dojść do skutku. Negatywnie o projekcie wypowiedziała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mimo to Ministerstwo Klimatu i Środowiska nagle wydało decyzje zasadniczą.

Jak zaznaczył resort, decyzje dotyczą lokalizacji: Włocławek, Stawy Monowskie, Stalowa Wola, Ostrołęka, Nowa Huta, Dąbrowa Górnicza.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET

Reaktory SMR dla Orlenu będzie budować Orlen Synthos Green Energy, czylu spółka celowa, która została zawiązana przez płocki koncern i Michała Sołowowa.
Firma zapowiadała, że chce wybudować aż 78 małych reaktorów.

Decyzja ministerstwa została wydana mimo Negatywnej opinii Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Synthos Green Energy opublikował oświadczenie w którym odniósł się do działań ABW. Czytamy w nim: „Postępowanie ABW prowadzone przez panów Wacławka, Kamińskiego i Wąsika w sprawie jednej z opinii potrzebnych do wydania decyzji zasadniczej trudno określić inaczej niż jako niekompetentne i nieodpowiedzialne. Nie wiemy na jakiej podstawie ABW wydała swoje opinie.”


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ABW NIE USTRZELIŁO ATOMU ORLENU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...