Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

ABW, CO WY TAM NISZCZYCIE?

By pożegnać się z dokumentami – wystarczy je wrzucić do niszczarki. Niestety, z ukryciem niektórych rzeczy przed internautami – już tak łatwo nie jest. Wykopowicze i redditowcy rozpisują się na temat przetargu, jaki tuż przed wyborami – rozpisała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

ABW, CO WY TAM NISZCZYCIE?

A chodzi o zakup około 50 profesjonalnych niszczarek dokumentów i płyt DVD z dostawą na Rakowiecką – maksymalnie do 14 dni. Założony budżet na same niszczarki to 250 000 zł. Oferty już otwarto, chętnych jest czterech – kwoty w przetargu wahają się od 192 do 222 tys. złotych.

Czas na taki, normalny przecież w urzędach zakup, jest jednak co najmniej niefortunny. Na reakcję internetu nie trzeba było długo czekać. zajmowali się walką z opozycją zamiast przestępcami – co za zaskoczenie – pisze jeden z internautów. Dotarło do nich że przegrali – wtóruje inny.

Pojawiały się też pomysły, by wystartować w przetargu i sprzedać takie niszczarki, które przed zniszczeniem wyślą dokumenty do chmury.

Przetarg nie uszedł uwadze również politykom opozycji. Jak napisał na Twitterze Michał Szczerba, niszczarki to pilny zakup nie tylko w ABW, bo podobne zapytanie rozpisało też Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Cytując Psy, chciałoby się zapytać: CO WY TAM PALICIE? Tego dowiemy się, albo nie – kiedy nadejdzie kolejna ekipa.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...