Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ABB ZAMKNIE FABRYKĘ W KŁODZKU

ABB ZAMKNIE FABRYKĘ W KŁODZKU
zdjęcie: scharfsinn86

Blisko 600 pracowników fabryki ABB w Kłodzku zostanie zwolnionych. Firma podpisała porozumienie ze związkiem zawodowym w sprawie zwolnień grupowych – podało RMF FM.

Fabryka aparatów elektrycznych niskich napięć szwajcarskiego koncernu ABB w Kłodzku, która jest jednym z największych pracodawców w regionie, planuje zakończyć pracę pod koniec 2024 r. Oznacza to, że pracę straci 600 osób. Zwolnienia pracowników zaczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jak podała firma w swoim komunikacie, „decyzja podyktowana jest zmieniającymi się potrzebami klientów i nie ma nic wspólnego z oceną pracy lokalnego zespołu, który w całym procesie otrzyma kompleksowe wsparcie”.

ABB to międzynarodowy koncern specjalizujący się w automatyce, robotyce i energetyce, którego siedziba zlokalizowana jest w Zurychu. Zatrudnia ok. 105 tys. pracowników w niemal 100 krajach świata. Prawie 5 tys. pracuje w Polsce, w kilkunastu lokalizacjach.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.