Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

9 PAKIET SANKCJI DLA ROSJI. MAJĄ OBJĄĆ TAKŻE BIAŁORUŚ

9 PAKIET SANKCJI DLA ROSJI. MAJĄ OBJĄĆ TAKŻE BIAŁORUŚ
Fot: Dimitris Vetsikas/Pixabay

6 października Unia Europejska przyjęła ósmy pakiet sankcji wobec Rosji w z związku z nielegalną aneksją okupowanych obwodów w Ukrainie a już dziś rozpatrzy kolejne.

W pakiecie mają znaleźć się między innymi konfiskata zamrożonego majątku państwowego, odłączenie pozostałych rosyjskich banków od systemu SWIFT. Rada UE prawodopodobnie powoła również specjalny trybunał do spraw zbrodni popełnionych przez Rosję.

Wiceszef kancelarii prezydenta Ukrainy, Ihor Żółkiew podkreślił, że nowy, dziewiąty pakiet sankcji powinien objąć także Białoruś.

3 października Unia Europejska przyjęła 8 pakiet sankcji, który miał Rosję pozbawić nawet 7 mld Euro przychodów. Sankcje objęły limity cenowe na rosyjską ropę naftową.

Fikcyjne referenda zorganizowane na terytoriach okupowanych są nielegalną próbą siłowej zmiany granic państw. Mobilizacja i groźba Putina użycia broni jądrowej są dalszymi krokami na ścieżce eskalacji. Jesteśmy zdeterminowani, by Kreml zapłacił za dalszą eskalację. Dlatego proponujemy dziś kolejny pakiet sankcji przeciwko Rosji

– oświadczyła Ursula von der Leyen pod koniec września.

Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

9 PAKIET SANKCJI DLA ROSJI. MAJĄ OBJĄĆ TAKŻE BIAŁORUŚ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że od początku roku widzimy już systematyczne obniżki cen gazu i czy firmy najgorsze mają już za sobą, rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

EUROPA

Akcje producenta Leopardów prawie najdroższe w historii. Kurs reaguje na oczekiwania, że Niemcy zgodzą się na reeksport czołgów, co da koncernowi Rheinmetall dodatkowe zamówienia.

INNE

Ustawa o Sądzie Najwyższym może nie odblokować KPO. Komisja Europejska najpierw chce zobaczyć jak działa nowe prawo, a dopiero wtedy oceni, czy ustawa spełnia...

CENY

Inflacja na świecie - prezentujemy wybrane kraje.

%d bloggers like this: