Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

8% VAT DLA BEAUTY. JEST ROZPORZĄDZENIE

W Rządowym Centrum Legislacji pojawiło się właśnie rozporządzenie Ministra Finansów, które obniża VAT na usługi kosmetyczne z 23 do 8 proc. To realizacja jednego z konkretów Koalicji Obywatelskiej.
Niższa stawka ma zacząć obowiązywać w Prima Aprilis

8% VAT DLA BEAUTY. JEST ROZPORZĄDZENIE
Fot: spabielenda/Pixabay

Opublikowane w piątek rozporządzenie wprowadza zmiany w dokumencie z grudnia 2023 r. Rozszerza on katalog towarów objętych obniżoną stawką VAT również o usługi, a konkretniej o usługi kosmetyczne.

W załączniku do rozporządzenia znajdą się usługi kosmetyczne, manicure, pedicure oraz inne. Niezależnie od tego, czy są świadczone w salonie czy w domu.

Dzięki zmianom przedsiębiorcy zapłacą niższy podatek, ale czy to pociągnie za sobą spadek cen usług? To już nie jest takie pewne.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.