Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

8 MLN ZŁ ZYSKU MERCATORA W 1Q’22

Na nieco ponad 8 mln zł szacuje swój zysk w pierwszym kwartale 2022 roku była gwiazda koronawirusowej hossy na GPW, spółka Mercator Medical.
Przed rokiem gdy w Polsce srożył się wirus SARS-CoV-2 zysk producenta rękawic ochronnych wyniósł ponad 286 mln zł.

8 MLN ZŁ ZYSKU MERCATORA W 1Q'22

Jak podał Mercator, spółka szacuje swój skonsolidowany zysk netto w pierwszym kwartale 2022 roku na 8 mln 200 tys. zł.
Skonsolidowane przychody Mercatora ze sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku sięgnęły natomiast 140 mln zł, wobec 551 mln zł rok wcześniej.
Firma podała też, że po pierwszym kwartale dysponowała kwotą około 517 mln zł gotówki netto oraz innych aktywów finansowych.
Stąd też pomysł zarządu by w ciągu 12 miesięcy skupić do 20 proc. własnych akcji za maksymalnie 100 mln zł.

MERCATOR CHCE SKUPIĆ DO 20% SWOICH AKCJI


W ostatnich dwóch latach Mercator był jednym z ulubieńców inwestorów na GPW. Na fali koronahossy kurs akcji Mercatora został wywindowany do poziomu ponad 700 zł za akcję. Gdy zmniejszyło się zapotrzebowanie na sprzęt ochronny zainteresowanie inwestorów Mercatorem mocno spadło – podobnie jak kurs spółki. Dziś jednak akcja Mercatora wyceniana jest na niespełna 60 zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

%d bloggers like this: