Connect with us

Hi, what are you looking for?

DOTACJE

POLSKA BENEFICJENTEM FUNDUSZY EU – ODSTYCZNIA DO LIPCA OTRZYMALIŚMY 8.35 MLD EURO

Spór między polskim rządem a Komisją Europejską ma finansowy wymiar i o nim przede wszystkim mówimy w BIZNES24. Od rozwiązania sporu zależy, czy dodatkowe 250 mld zł z unijnego funduszu odbudowy trafi do polskich firm. Na razie płyną pieniądze ze zwykłego unijnego budżetu – tu na szczęście nic groźnego się nie dzieje.

Do lipca tego roku z budżetu Unii wpłynęło do Polski netto – czyli po odliczeniu polskich płatności – ponad 8 miliardów euro. Tak dużej kwoty między styczniem a lipcem Unia Europejska do Polski jeszcze nigdy nie wysłała.
W sumie od 2004 roku Polska z Unii dostała 206 mld euro, a nasza składka wyniosła 66 mld euro. Czyli netto jesteśmy 140 mld euro na plusie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.