Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

7 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO W ŚRODĘ WŁĄCZYĆ TELEWIZJĘ BIZNES24

Adam Glapiński, prezes NBP
Adam Glapiński, prezes NBP

1. Czy niemiecki przemysł słabnie, a przez to będzie zmniejszać zakupy w polskich firmach? Dowiemy się tego jutro rano. O 8:00 Destatis poda dane o produkcji przemysłowej w Niemczech w lipcu. Ekonomiści spodziewają się spadku miesiąc do miesiąca o 0.2 procent.

2. Punktualnie 9-tej start handlu na GPW i w Europie – na żywo tylko w telewizji BIZNES24. We wtorek WIG20 tylko cudem wybronił się przed spadkiem poniżej 1450 punktów, a CD Projekt po raz pierwszy od ponad pięciu lat kosztował poniżej 80 złotych.

3. O 11-stej dowiemy się jak w II kwartale zmienił się produkt krajowy brutto strefy euro. To będą już ostateczne dane – wstępne mówiły o wzroście PKB o 3.6 procent rok do roku.

4. Po południu stanie się jasne jak radzi sobie amerykańska gospodarka w czasie, gdy dolar jest najdroższy od ponad 20 lat. Czyli dane o handlu zagranicznym USA. Nie odkryjemy Ameryki pisząc, że rynek spodziewa się deficytu – nadwyżkę handlową Stany Zjednoczone po raz ostatnio miały na początku lat 90tych XX wieku.

5. Po południu też dowiemy się czy raty kredytów w złotych znów wyraźnie wzrosną – Rada Polityki Pieniężnej ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Spodziewana jest podwyżka o 25 punktów bazowych. Konferencja prezesa NBP po tej decyzji w czwartek o 15-stej. Transmisja – wraz z natychmiastową reakcją rynków – tylko w telewizji BIZNES24

6. Jutrzejszą decyzję RPP podejmie jeszcze w zaledwie siedmioosobowym składzie – Sejm od lutego nie wybrał dwóch swoich przedstawicieli. Ale jutro do RPP dołączy prawdopodobnie prof. Joanna Tyrowicz, ekonomistka zajmująca się rynkiem pracy. Senat nad jej kandydaturą będzie głosował około południa. We wtorek prof. Tyrowicz odpowiadała na pytania senatorów z komisji finansów i budżetu – i o dotychczasowej polityce NBP nie wypowiadała się w superlatywach.

7. W środę przez cały dzień będziemy w Karpaczu. Kto nie miał czasu dotrzeć na XXXI Forum Ekonomiczne – dowie się od Marcina Dobrowolskiego i jego gości w którą stronę idą pomysły na zmiany w otoczeniu makro i w polskiej gospodarce

Warto oglądać telewizję BIZNES24.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV