Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

52.7 PUNKTÓW WYNIÓSŁ PMI DLA USŁUG W USA

Niższy niż przed miesiącem odczyt wskaźnika PMI dla usług w USA.

DEZINFLACJA W USA

Wskaźnik PMI czyli poziom aktywności Menadżerów odpowiedzialnych za zakupy dla sektora usługowego w USA wyniósł 52.7 pkt w czerwcu br. wobec 53.4 pkt miesiąc wcześniej, poinformował S&P Global, prezentując finalne dane.

Konsensus rynkowy zakładał jeszcze niższą wartość bo 51.6, więc można powiedzieć, że jest to w jakimś stopniu pozytywna wiadomość.

CZYTAJ TEŻ: 237. URODZINY DOLARA AMERYKAŃSKIEGO

Jednak poziom tego wskaźnika wyniósł w maju zeszłego roku aż 70.4 pkt i od tego momentu sukcesywnie spada, tylko w styczniu był niżej niż wskazał czerwcowy odczyt i wynosił 51.2 pkt.

Wartość wskaźnika wynosząca ponad 50 pkt oznacza wzrost aktywności przemysłowej, a poniżej tego progu – spadek aktywności.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

52.7 PUNKTÓW WYNIÓSŁ PMI DLA USŁUG W USA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Dell w czwartym kwartale 2022 roku zanotował aż 37 proc. spadek sprzedaży

GOSPODARKA

Dell zwolni ponad 6 tysięcy 600 etatowych pracowników informuje agencja Bloomberg. To kolejna technologiczna spółka z USA, która redukuje zatrudnienie.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: