Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

50-PROCENTOWY WZROST CEN PRĄDU W ESTONII

WZROST CEN PRĄDU W ESTONII
źródło: Pixabay

Estońskie firmy mierzą się z szokująca podwyżką cen prądu. Dziś w nocy cena wzrosła do około 150 euro za megawatogodzinę.

CZYTAJ TEŻ: SILNE UMOCNIENIE DOLARA. TRUMP TRYUMFALNIE WYGRYWA W IOWA

To cena giełdowa, czyli do niej przedsiębiorcy muszą doliczyć jeszcze koszty przesyłu, które zwykle wynoszą około 20-30 procent całej ceny energii elektrycznej.
Estonia – podobnie jak sąsiednia Finlandia – mierzy się z energetycznym kryzysem, który zaatakował z dwóch stron. Pierwsza to bardzo niskie temperatury, które podnoszą popyt na energię elektryczną. A drugi to awaria jednego z reaktorów elektrowni jądrowej Loviisa w Finlandii.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

50-PROCENTOWY WZROST CEN PRĄDU W ESTONII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...