Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

5. FALA PANDEMII W HISZPANII?

Hiszpania odnotowuje kolejny wzrost zachorowań na Covid-19. Zdaniem ekspertów, to już piąta fala pandemii na półwyspie Iberyjskim. Niepokojący jest szczególnie fakt, iż rosnącą liczbę zachorowań łączy się ze zniesionym zaledwie tydzień temu obowiązkiem noszenia maseczek na zewnątrz.

We wczorajszym komunikacie hiszpańskie ministerstwo zdrowia przypomina, że obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz nie obowiązuje, jeśli odstęp pomiędzy osobami wynosi 1,5 metra.

Obecnie w Hiszpanii, najczęściej i najszybciej koronawirusem zarażają się młodzi ludzie, którzy nie noszą masek i spotykają się nie zachowując dystansu społecznego. Oni też do tej pory nie zostali objęci procesem szczepień.

Jak donosi portal 20 Minutos, podczas całej pandemii najwięcej zachorowań na Covid-19 odnotowano w Katalonii. W ciągu ostatnich 15 dni, liczba nowych przypadków wzrosła tam aż siedmiokrotnie – odnotował hiszpański portal.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Od dziś przez miesiąc obowiązuje lockdown na Łotwie. Nie działają szkoły, sklepy oraz restauracje. Od 20-tej do 5-tej rano obowiązuje też godzina policyjna. Wszystko...

COVID

Koncern farmaceutyczny Pfizer rozpoczął zaawansowane etapy testów nad działaniem leku doustnego, który ma przeciwdziałać rozwojowi Covid-19 u osób, które zakaziły się koronawirusem.

UE

Rząd Austrii chce w tym roku zapewnić turystom bezpieczny sezon zimowy. W tym celu alpejski kraj zastosuje na swoich stokach narciarskich tzw. zasadę 3G...

FIRMA

Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia, lub jeśli masz co najmniej 50 lat - możesz już dziś zapisać się na trzecią dawkę szczepienia przeciw covid-19....