Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

5. FALA PANDEMII W HISZPANII?

Hiszpania odnotowuje kolejny wzrost zachorowań na Covid-19. Zdaniem ekspertów, to już piąta fala pandemii na półwyspie Iberyjskim. Niepokojący jest szczególnie fakt, iż rosnącą liczbę zachorowań łączy się ze zniesionym zaledwie tydzień temu obowiązkiem noszenia maseczek na zewnątrz.

5. FALA PANDEMII W HISZPANII?

We wczorajszym komunikacie hiszpańskie ministerstwo zdrowia przypomina, że obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz nie obowiązuje, jeśli odstęp pomiędzy osobami wynosi 1,5 metra.

Obecnie w Hiszpanii, najczęściej i najszybciej koronawirusem zarażają się młodzi ludzie, którzy nie noszą masek i spotykają się nie zachowując dystansu społecznego. Oni też do tej pory nie zostali objęci procesem szczepień.

Jak donosi portal 20 Minutos, podczas całej pandemii najwięcej zachorowań na Covid-19 odnotowano w Katalonii. W ciągu ostatnich 15 dni, liczba nowych przypadków wzrosła tam aż siedmiokrotnie – odnotował hiszpański portal.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

5. FALA PANDEMII W HISZPANII?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

POLSKA

Ostatniej doby wykryto w Polsce ponad 22 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 592 osoby z COVID-19, z czego 75 procent to osoby niezaszczepione -...

%d bloggers like this: