Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

$350 M ZA DRAPIEŻNY MARKETING OPIOIDOWY

Publicis Health zapłaci 350 milionów dolarów w ramach ugody za „drapieżne i oszukańcze strategie marketingowe”, które pogłębiły problem uzależnienia amerykańskiego społeczeństwa od leków przeciwbólowych- oznajmił główny prokurator Nowego Jorku.

$350 M ZA DRAPIEŻNY MARKETING OPIOIDOWY
zdjęcie: monticellllo

Publicis Health to spółka córka francuskiego giganta reklamowego Publicis. Firma współpracowała z Purdue Pharma w latach 2010–2019 nad materiałami marketingowymi promującymi OxyContin i inne opioidowe leki przeciwbólowe.

Jak czytamy w oświadczeniu prokuratury:

„Przez dziesięć lat firma Publicis pomagała producentom opioidów, takim jak Purdue Pharma, przekonywać lekarzy do przepisywania opioidów w nadmiernych ilościach, co bezpośrednio podsycało kryzys opioidowy i powodowało dewastację całego amerykańskiego społeczeństwa” – pokreśliła nowojorska prokuratura dodając, że
Oskarżona firma przygotowywała broszury reklamowe promujące OxyContin jako „bezpieczny i nie nadający się do nadużywania”

Publicis stwierdził w oświadczeniu, że ugoda „w żadnym wypadku nie stanowi przyznania się do złego postępowania lub odpowiedzialności”.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom od 1999 roku w wyniku przedawkowania opioidów zmarło ponad 800 tysięcy osób.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

$350 M ZA DRAPIEŻNY MARKETING OPIOIDOWY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...