Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

$350 M ZA DRAPIEŻNY MARKETING OPIOIDOWY

Publicis Health zapłaci 350 milionów dolarów w ramach ugody za „drapieżne i oszukańcze strategie marketingowe”, które pogłębiły problem uzależnienia amerykańskiego społeczeństwa od leków przeciwbólowych- oznajmił główny prokurator Nowego Jorku.

$350 M ZA DRAPIEŻNY MARKETING OPIOIDOWY
zdjęcie: monticellllo

Publicis Health to spółka córka francuskiego giganta reklamowego Publicis. Firma współpracowała z Purdue Pharma w latach 2010–2019 nad materiałami marketingowymi promującymi OxyContin i inne opioidowe leki przeciwbólowe.

Jak czytamy w oświadczeniu prokuratury:

„Przez dziesięć lat firma Publicis pomagała producentom opioidów, takim jak Purdue Pharma, przekonywać lekarzy do przepisywania opioidów w nadmiernych ilościach, co bezpośrednio podsycało kryzys opioidowy i powodowało dewastację całego amerykańskiego społeczeństwa” – pokreśliła nowojorska prokuratura dodając, że
Oskarżona firma przygotowywała broszury reklamowe promujące OxyContin jako „bezpieczny i nie nadający się do nadużywania”

Publicis stwierdził w oświadczeniu, że ugoda „w żadnym wypadku nie stanowi przyznania się do złego postępowania lub odpowiedzialności”.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom od 1999 roku w wyniku przedawkowania opioidów zmarło ponad 800 tysięcy osób.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

$350 M ZA DRAPIEŻNY MARKETING OPIOIDOWY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...