Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

311 MLN ZŁ STRATY MILLENNIUM W 1Q”22

Z kolei stratą rozpoczął rok Bank Millennium. W pierwszych trzech miesiącach roku bank stracił 122 mln zł. Rok wcześniej bank również otworzył ze stratą – w pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła ona 311 mln zł.

311 MLN ZŁ STRATY MILLENNIUM W 1Q"22

Tegoroczny wynik banku okazał się o 30 proc. gorszy do oczekiwań, bowiem konsensus PAP Biznes zakładał stratę na poziomie 93 mln zł.

Na wyniku Millennium zaciążyły przede wszystkim koszty rezerw na kredyty walutowe.

Bank informował wcześniej, że utworzy 451 mln zł rezerw w ciężar wyników pierwszego kwartału 2022 roku na ryzyko prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi udzielonymi przez bank. W efekcie bank zapowiadał, że pokaże stratę netto w I kwartale.

311 MLN ZŁ STRATY MILLENNIUM W 1Q”22

Koszty polubownych ugód z kredytobiorcami walutowych kredytów hipotecznych wyniosły w I kwartale 124 mln zł, a w całym 2021 roku koszty te wyniosły 364 mln zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: