Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

USA

300 TYS. AUT TESLI DO POPRAWY

Tesla ma duże problemy w Chinach, jednym z najważniejszych rynków. W niektórych autach producenta doszukano się usterek. To sprawiło, że blisko 300 tys. pojazdów musi zostać wycofanych z użytku. Problem dotyczy samochodów Model 3 i Model Y zarówno wyprodukowanych w samych Chinach, jak i sprowadzonych z USA.

300 TYS. AUT TESLI DO POPRAWY

Chińska Państwowa Administracja Regulacji Rynku Chin wydała decyzję, która nakazuje Tesli wycofanie z tamtejszego rynku blisko 300 tys. samochodów. Dotyczy to niektórych modeli pojazdów wyprodukowanych w różnych okresach, gdzie doszukano się usterek technicznych. Mowa przede wszystkim o przypadkowym aktywowaniu układu kontroli prędkości, do którego może dojść w momencie zmiany biegów. Prowadziło to do nagłego przyspieszenia, co mogło być przyczyną wypadku. W większości wypadków samochody będą mogły zostać „naprawione” w trybie on-line.

Tesla przeprosiła już chińskich użytkowników swoich samochodów oraz zobowiązała się „do dalszego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ścisłego przestrzegania krajowych norm”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Superkomputer Tesli pozbawił prądu całe miasto Palo Alto w Kaliforni.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach zachodzących w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Przemysławem Kwietniem, głównym ekonomistą XTB.

ŚWIAT

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem - nie po myśli Rosji. Władimir Putin nieoczekiwanie powiedział po spotkaniu, że rozumie, iż prezydent Chin ma obawy dotyczące...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: