Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

300 TYS. AUT TESLI DO POPRAWY

Tesla ma duże problemy w Chinach, jednym z najważniejszych rynków. W niektórych autach producenta doszukano się usterek. To sprawiło, że blisko 300 tys. pojazdów musi zostać wycofanych z użytku. Problem dotyczy samochodów Model 3 i Model Y zarówno wyprodukowanych w samych Chinach, jak i sprowadzonych z USA.

Chińska Państwowa Administracja Regulacji Rynku Chin wydała decyzję, która nakazuje Tesli wycofanie z tamtejszego rynku blisko 300 tys. samochodów. Dotyczy to niektórych modeli pojazdów wyprodukowanych w różnych okresach, gdzie doszukano się usterek technicznych. Mowa przede wszystkim o przypadkowym aktywowaniu układu kontroli prędkości, do którego może dojść w momencie zmiany biegów. Prowadziło to do nagłego przyspieszenia, co mogło być przyczyną wypadku. W większości wypadków samochody będą mogły zostać „naprawione” w trybie on-line.

Tesla przeprosiła już chińskich użytkowników swoich samochodów oraz zobowiązała się „do dalszego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i ścisłego przestrzegania krajowych norm”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Evergrande wciąż nie potwierdził czy spłaci odsetki od obligacji w dolarach amerykańskich. Termin spłaty minął wczoraj.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

AZJA

Mocna przecena Alibaby. Akcje chińskiej spółki z braży e-commerce taniały dziś o ponad 4 procent na giełdzie w Hongkongu po zapowiedzi Pekinu o wprowadzeniu...

AZJA

Łańcuchy dostaw z Chin znów się rwą. To może oznaczać nie tylko dłuższe oczekiwanie, ale też wzrost cen towarów. Najpierw ograniczenia dotknęły port w...