Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

250 MLN ZŁ NA BUDOWĘ IZERY

Izera, spółka odpowiedzialna za budowę polskiego samochodu elektrycznego, dostanie 250 mln zł z budżetu państwa. W ten sposób Skarb Państwa obejmie nowe udziały i stanie się większościowym udziałowcem ElectroMobility Poland. Pieniądze na sfinansowanie transakcji będą pochodzić z Funduszu Reprywatyzacji.

250 MLN ZŁ NA BUDOWĘ IZERY

W lipcu ubiegłego roku spółka przedstawiła dwa prototypy Izery, polskiego samochodu elektrycznego, którego produkcja ma rozpocząć się w 2024 roku.
Do końca ubiegłego roku, na prace projektowe spółka wydała ponad 53 mln zł.

Etap przygotowawczy, który obejmuje nowa umowa inwestycyjna zaplanowany jest na osiem miesięcy. ElectroMobility Poland informuje, że środki będą przeznaczone m.in. na rozpoczęcie współpracy z dostawcą platformy technologicznej, kontynuację prac inżynieryjnych, a także działania przygotowawcze związane z budową fabryki Izery w Jaworznie na Górnym Śląsku.

CZYTAJ TEŻ: BIK – MNIEJ WNIOSKÓW O KREDYT HIPOTECZNY (ROZMOWA)

ElectroMobility Poland, to spółka powołana w 2016 r. przez cztery państwowe koncerny energetyczne: PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Energa SA, Enea SA oraz Tauron Polska Energia SA. Kapitał akcyjny wyniósł 70 mln zł, a każda ze spółek objęła w nim po 25 proc. Na mocy umowy inwestycyjnej ze Skarbem Państwa dotychczasowi udziałowcy pozostaną w mniejszościowym akcjonariacie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

250 MLN ZŁ NA BUDOWĘ IZERY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planach uruchmienia produkcji samochodu elektrycznego Izera rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Zarembą, prezesem ElectroMobility Poland.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: