Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

25% PLANUJE PODWYŻKI PŁAC

25 proc. firm ma w planach podwyżki płac w drugim kwartale. Najczęściej takie deklaracje składają duże przedsiębiorstwa i firmy z sektora publicznego. Zupełnie inaczej wygląda to od strony pracowników. Tutaj aż 60 proc. z nich oczekuje, że dostanie w najbliższych miesiącach wyższą pensję.

BEZROBOCIE W POLSCE
foto: pixabay.com

Jak wynika z raportu GI Group blisko 43 proc. firm zamierza utrzymać dotychczasowy poziom płac, choć częściej dotyczy to małych podmiotów.

Z kolei 28 proc. firm nie jest w stanie złożyć jednoznacznych deklaracji dotyczących wynagrodzeń w tym okresie, co – jak podano w raporcie – może wynikać z dużej zachowawczości i dostosowywania się do zmiennych warunków gospodarczych na bieżąco.

Głównym czynnikiem wpływającym na wzrost wynagrodzeń jest rosnąca płaca minimalna. na znaczeniu straciła zaś inflacja jako czynnik wpływający na wzrost wynagrodzeń.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.