Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

2022 ROK NIE BĘDZIE TAK DOBRY, JAK SIĘ WYDAWAŁO. PROGNOZY MFW W DÓŁ

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) obniżył prognozę wzrostu globalnego PKB w roku 2022 o 0,5 pkt proc. do 4,4% oraz podniósł prognozę na 2023 rok o 0,2 pkt proc. do poziomu 3,8%.

2022 ROK NIE BĘDZIE TAK DOBRY, JAK SIĘ WYDAWAŁO. PROGNOZY MFW W DÓŁ

Jak napisali analitycy Funduszu w raporcie „World Economic Outlook Update. January 2022”. oczekuje się, że globalny wzrost gospodarczy zmniejszy się z 5,9% w 2021 r. do 4,4% w 2022 r. – o pół punktu procentowego mniej niż w październikowym raporcie, co w dużej mierze odzwierciedla prognozowane spadki w dwóch największych gospodarkach.

CZYTAJ TEŻ: KONFERENCJE FED I EBC PO POLSKU ZOBACZYSZ W BIZNES24

Zrewidowane założenie usuwające pakiet polityki fiskalnej 'Build Back Better’, wcześniejsze wycofanie akomodacji monetarnej i utrzymujące się niedobory podaży spowodowały korektę w dół o 1,2 punktu procentowego dla Stanów Zjednoczonych. Natomiast w Chinach zakłócenia wywołane pandemią związane z polityką zerowej tolerancji COVID-19 oraz przedłużające się napięcia finansowe wśród deweloperów spowodowały korektę o 0,8 pkt proc.” – czytamy w raporcie.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

2022 ROK NIE BĘDZIE TAK DOBRY, JAK SIĘ WYDAWAŁO. PROGNOZY MFW W DÓŁ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Wzrost PKB w strefie euro o 5.1% w ujęciu rocznym odnotował Eurostat w pierwszym kwartale tego roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie profesorze, nie mogę się powstrzymać od takiego komentarza, że zabrakło Pana w radzie i od razu podwyżka o 100 punktów...

CENY

Będziemy mieli najwyższą inflację w całej Unii Europejskiej. Na osłodę - przy jednym z najwyższych wzrostów PKB. To prognozy Komisji Europejskiej na 2022 rok.

OTOCZENIE MAKRO

PKB Polski urósł w 2021 roku o 5.7% – podał o 10:00 Główny Urząd Statystyczny. To nieco mocniej, niż spodziewał się rynek. Analitycy oczekiwali...

%d bloggers like this: