Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ZUCKERBERG BIEDNIEJE W OCZACH. 200 MILIARDÓW WYPAROWAŁO Z FACEBOOKA

200 miliardów dolarów wyparowało z Facebooka – takiej przeceny giganta technologicznego rynki nie widziały od dawna. Inwestorzy poczuli się mocno rozczarowani wynikami i zapowiedziami na przyszłość spółki Meta – czyli holdingu, którego główną częścią jest Facebook. A oprócz tego również Instagram i WhatsApp.

MARK ZUCKERBERG WYNIKI FACEBOOKA
MARK ZUCKERBERG WYNIKI FACEBOOKA TYM RAZEM ZAPREZENTUJE JAKO WYNIKI META PLATFORMS

Czwartkowa przecena akcji Mety samego Marka Zuckerberga kosztowała 24 miliardy dolarów. Chociaż przychody Facebooka były nieco wyższe, niż średnia z oczekiwań analityków – i wyniosły 33 miliardy 670 milionów dolarów – to zysk i aktywność użytkowników już poniżej oczekiwań. Zysk na akcję wyniósł 3 dolary 67 centów – 4% poniżej oczekiwań.

Poniżej oczekiwań była też aktywność użytkowników – średnio miliard 930 milionów osób dziennie używało serwisów należących do Meta w 4 kwartale ubiegłego roku. Raport pokazuje ile każdy użytkownik wart jest dla Facebooka. Średni przychód z użytkownika – czyli ARPU – wyniósł w czwartym kwartale 11 dolarów i 57 centów.

Inwestorzy wyprzedawali akcje Mety, bo obawiają się wyników kolejnych kwartałów. Mark Zuckerberg w czasie konferencji z analitykami po publikacji wyników ostrzegł, że przychody w kolejnych kwartałach będą nie wyższe, niż 29 miliardów dolarów – m.in. z powodu tego, że użytkownicy Facebooka rzadziej korzystają z najbardziej dla serwisu rentownego feedu, a częściej z np. Reels – to format video zbliżony do instagramowych Stories – który jest dla Mety mniej rentowny.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZUCKERBERG BIEDNIEJE W OCZACH. 200 MILIARDÓW WYPAROWAŁO Z FACEBOOKA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

%d bloggers like this: