Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNOWACJE

20 LIPCA JEFF BEZOS POLECI W KOSMOS

Najbogatszy człowiek Świata Jeff Bezos poleci pierwszym lotem pasażerskim swojej firmy kosmicznej Blue Origin. Start zaplanowany jest na 20 lipca.

20 LIPCA JEFF BEZOS POLECI W KOSMOS
  • „Chcę polecieć tym lotem, ponieważ chciałem to robić przez całe życie” – powiedział Bezos w filmie zamieszczonym na swoim Instagramie.

Dołączy do niego brat Bezosa, Mark, podobnie jak zwycięzca aukcji, która odbędzie się o jedno z miejsc. Najwyższa oferta wynosi obecnie, pięć dni przed zamknięciem aukcji, 2 miliony 800 tysięcy dolarów .

JEFF BEZOS – TURYSTYKA KOSMICZNA

System turystyki kosmicznej Blue Origin New Shepard, rakieta, która przenosi kapsułę na skraj kosmosu, wykonała już ponad tuzin udanych lotów testowych bez pasażerów na pokładzie.

Nowy Shepard jest przeznaczony do przewozu maksymalnie sześciu osób na granicę kosmosu, czyli ponad ponad 100 kilometrów nad ziemią. Kapsuła ma duże okna, które zapewniają pasażerom piękny widok. Bezos założył Blue Origin w 2000 roku i nadal jest w pełni właścicielem firmy, finansując ją poprzez sprzedaż swoich akcji Amazon.

20 lipca na kiedy zaplanowano pierwszy komercyjny lot przypada 52. rocznica lądowania na Księżycu Apollo 11.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

20 LIPCA JEFF BEZOS POLECI W KOSMOS

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNOWACJE

Nie wystarczy mieć dwustu miliardów dolarów, żeby nie chcieć więcej. Jeff Bezos i Elon Musk - dwaj najbogatsi ludzie świata - ostro walczą o...

INNOWACJE

Miliarder Jeff Bezos poleci dziś w kosmiczną wycieczkę własną rakietą suborbitalną. Lot potrwa mniej niż kwadrans. Bezosowi towarzyszyć będą 3 osoby.

%d bloggers like this: