Connect with us

Hi, what are you looking for?

KOSMOS

20 LIPCA JEFF BEZOS POLECI W KOSMOS

Najbogatszy człowiek Świata Jeff Bezos poleci pierwszym lotem pasażerskim swojej firmy kosmicznej Blue Origin. Start zaplanowany jest na 20 lipca.

  • „Chcę polecieć tym lotem, ponieważ chciałem to robić przez całe życie” – powiedział Bezos w filmie zamieszczonym na swoim Instagramie.

Dołączy do niego brat Bezosa, Mark, podobnie jak zwycięzca aukcji, która odbędzie się o jedno z miejsc. Najwyższa oferta wynosi obecnie, pięć dni przed zamknięciem aukcji, 2 miliony 800 tysięcy dolarów .

System turystyki kosmicznej Blue Origin New Shepard, rakieta, która przenosi kapsułę na skraj kosmosu, wykonała już ponad tuzin udanych lotów testowych bez pasażerów na pokładzie.

Nowy Shepard jest przeznaczony do przewozu maksymalnie sześciu osób na granicę kosmosu, czyli ponad ponad 100 kilometrów nad ziemią. Kapsuła ma duże okna, które zapewniają pasażerom piękny widok. Bezos założył Blue Origin w 2000 roku i nadal jest w pełni właścicielem firmy, finansując ją poprzez sprzedaż swoich akcji Amazon.

20 lipca na kiedy zaplanowano pierwszy komercyjny lot przypada 52. rocznica lądowania na Księżycu Apollo 11.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.