Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

2 MAJA – OSTATNI DZIEŃ NA ZŁOŻENIE PIT

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie PIT – termin upływa o północy.

ARTUR SOBOŃ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH W CIT
OSTATNI DZIEŃ NA ZMIANĘ PODATKU / FOT: BIZNES24

Dzisiaj do północy trzeba złożyć zeznanie podatkowe za rok 2021. Można to zrobić w sposób tradycyjny – pocztą, lub wybrać usługę on-line, na przykład Twój e-PIT albo e-Deklaracje.

Blisko 6 milionów zeznań podatników wpłynęło już przez usługę Twój e-PIT. To już teraz rekordowa liczba, a do upłynięcia terminu składania zeznań na pewno będzie jeszcze wyższa. Dzisiaj można jeszcze weryfikować, modyfikować lub zatwierdzić swoje zeznanie w tym serwisie. Później system Krajowej Administracji Skarbowej automatycznie zapisze zeznania.

Aby złożyć zeznanie przez internet, należy wejść na stronę podatki.gov.pl, gdzie w e-Urzędzie Skarbowym jest dostępna usługa Twój e-PIT, w której można złożyć zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Po zalogowaniu należy sprawdzić swoje dane, wypełnić informacje o dochodach i wysłać deklarację.

CZYTAJ TEŻ: MAGDALENA RZECZKOWSKA ZOSTAŁA MINISTEREM FINANSÓW

W usłudze Twój e-PIT oraz w systemie e-Deklaracje można także złożyć oświadczenie PIT-OP i przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, łącznie ze wskazaniem celu szczegółowego.

Rozliczenie w formie elektronicznej to także szybszy zwrot nadpłaconego podatku – do 45 dni. W przypadku nadpłaty do wysokości 5 tysięcy złotych mogą one zostać zwrócone nawet w terminie 7 dni. Na zwrot nadpłaty w przypadku zeznania papierowego Urząd Skarbowy ma do trzech miesiący.

Zeznanie w formie papierowej można złożyć osobiście w Urzędzie Podatkowym lub wysłać je pocztą – w tym przypadku o zachowaniu terminu decyduje data na stemplu pocztowym.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

2 MAJA - OSTATNI DZIEŃ NA ZŁOŻENIE PIT
2 MAJA - OSTATNI DZIEŃ NA ZŁOŻENIE PIT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Aleksandra Bluj jest gościem BIZNES24. W rozmowie z Natalią Gorzelnik opowiadała o różnicach między nowymi wskaźnikami, przedstawionymi do konsultacji w zastępstwie WIBORu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wiceminister finansów Artur Soboń o nadchodzących zmianach w CIT w rozmowie z Marcinem Dobrowolskim z BIZNES24.

UE

Wzrost PKB w strefie euro o 5.1% w ujęciu rocznym odnotował Eurostat w pierwszym kwartale tego roku.

POLSKA

Od 1 lipca stawka PIT spadnie z 17 do 12 procent. To jedna ze zmian wprowadzonych przyjętą wczoraj przez Sejm nowelizacją.

%d bloggers like this: