Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

2 MAJA – OSTATNI DZIEŃ NA ZŁOŻENIE PIT

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie PIT – termin upływa o północy.

KONIEC TAJEMNICY BANKOWEJ W POLSCE
foto: BIZNES24

Dzisiaj do północy trzeba złożyć zeznanie podatkowe za rok 2021. Można to zrobić w sposób tradycyjny – pocztą, lub wybrać usługę on-line, na przykład Twój e-PIT albo e-Deklaracje.

Blisko 6 milionów zeznań podatników wpłynęło już przez usługę Twój e-PIT. To już teraz rekordowa liczba, a do upłynięcia terminu składania zeznań na pewno będzie jeszcze wyższa. Dzisiaj można jeszcze weryfikować, modyfikować lub zatwierdzić swoje zeznanie w tym serwisie. Później system Krajowej Administracji Skarbowej automatycznie zapisze zeznania.

Aby złożyć zeznanie przez internet, należy wejść na stronę podatki.gov.pl, gdzie w e-Urzędzie Skarbowym jest dostępna usługa Twój e-PIT, w której można złożyć zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Po zalogowaniu należy sprawdzić swoje dane, wypełnić informacje o dochodach i wysłać deklarację.

CZYTAJ TEŻ: MAGDALENA RZECZKOWSKA ZOSTAŁA MINISTEREM FINANSÓW

W usłudze Twój e-PIT oraz w systemie e-Deklaracje można także złożyć oświadczenie PIT-OP i przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, łącznie ze wskazaniem celu szczegółowego.

Rozliczenie w formie elektronicznej to także szybszy zwrot nadpłaconego podatku – do 45 dni. W przypadku nadpłaty do wysokości 5 tysięcy złotych mogą one zostać zwrócone nawet w terminie 7 dni. Na zwrot nadpłaty w przypadku zeznania papierowego Urząd Skarbowy ma do trzech miesiący.

Zeznanie w formie papierowej można złożyć osobiście w Urzędzie Podatkowym lub wysłać je pocztą – w tym przypadku o zachowaniu terminu decyduje data na stemplu pocztowym.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

2 MAJA - OSTATNI DZIEŃ NA ZŁOŻENIE PIT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku notowań szwajcarskiego Credit Suisse rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Adamem Drozdowskim, zarządzającym InValue Multi-Asset.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w polskim przemyśle, piąty miesiąc z rzędu znajduje się poniżej ważnej granicy 50 punktów. Wynik okazał się jednak lepszy od...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: