Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Bez kategorii

2.3 MLD STRATY NETTO MBANKU

UGODY DLA WSZYSTKICH FRANKOWICZÓW
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

Kolejny giełdowy bank publikuje wyniki za trzeci kwartał tego roku i kolejny raportuje stratę. mBank, czwarty pod względem wielkości aktywów bank w Polsce podał że w trzecim kwartale stracił netto ponad 2 mld 279 mln zł. Rok wcześniej mBank miał 27 mln zł na plusie.

Teraz na wynikach banku zaciążyły przede wszystkim koszty ryzyka prawnego w związku kredytami frankowymi w wysokości 2 mld 310 mln zł a także strata w wysokości 1 mld 280 mln zł wynikająca z ujęcia wpływu wakacji kredytowych.
Wcześniej straty podobnie tłumaczyły m.in. Pekao SA, Santander czy ING Bank Śląski.

A wracając do samego mBanku. Wynik odsetkowy banku w III kwartale wyniósł 724 mln zł i był 24 proc. powyżej oczekiwań analityków. Natomiast wynik z prowizji i opłat pobieranych od klientów wyniósł 522 mln zł i był nieco poniżej oczekiwań.

Przy okazji publikacji wyników mBank podał, że założył prawdopodobieństwo akceptacji ugód w sprawie kredytów frankowych całego portfela aktywnego na poziomie 33 proc. Przypomnijmy, że bank w ubiegłym tygodniu rozpoczął oferowanie ugód wszystkim swoim frankowym kredytobiorcom.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

2.3 MLD STRATY NETTO MBANKU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: