Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

1,5 TYS. MANDATU TO PODSTAWA. NOWY TARYFIKATOR JUŻ W SEJMIE.

Co najmniej półtora tysiąca mandatu za przekroczenie prędkości o 30 kilometrów na godzinę. A dwa razy tyle – jeśli przydarzy nam się to po raz drugi w ciągu dwóch lat. Do Sejmu trafił projekt ustawy podnoszącej znacznie stawki mandatów.

1,5 TYS. MANDATU TO PODSTAWA. NOWY TARYFIKATOR JUŻ W SEJMIE.
FOT.:Marc-Antoine Dubé / Unsplash

Półtora tysiąca złotych to minimalny poziom, policja będzie mogła nałożyć znacznie wyższy – nawet pięć tysięcy złotych, a 10 tysięcy – w przypadku drugiego wykroczenia w ciągu dwóch lat.
Półtra tysiąca złotych to kwota, która dość często pojawia się w nowym taryfikatorze – ale uwaga, jako wartość minimalna. Taki mandat będzie czekał KAŻDEGO sprawcę błahej nawet stłuczki – jeśli na miejsce wezwana zostanie policja. Dziś standardowy mandat za stłuczkę to 500 złotych.
W Polsce co roku na drodze ginie ponad 2,5 tysiąca osób – to 65 osób na każdy milion mieszkańców – o połowę więcej, niż średnia dla całej Unii i trzy razy więcej, niż w Szwecji.

Zobacz projekt ustawy wprowadzający nowy taryfikator mandatów

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Samochody służbowe i Polski Ład - jakie zmiany czekają firmy od stycznia 2022 roku?

GPW

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Naszym gościem będzie teraz prezes Inter Cars- Maciej Oleksowicz. Witam bardzo serdecznie Panie prezesie. MACIEJ OLEKSOWICZ, PREZES INTER CARS: Dzień dobry...

FINANSE OSOBISTE

BMW zapowiada auta bez lakieru, bez chromu i bez wyświetlaczy. Według inżynierów z Monachium to droga do zeroemisyjności branży samochodowej. BMW właśnie robi mocny...

GPW

Problemy producentów samochodów pomagają spółce Inter Cars. Największy w Europie Środkowej dystrybutor części samochodowych sprzedał w lipcu towary i usługi za ponad miliard złotych.

%d bloggers like this: