Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

11 BIT ZADZIWIA ANALITYKÓW

11 Bit Studios czołowy polski producent gier wypracował w drugim kwartale 9,7 mln zł zysku netto. To ponad dwa razy więcej niż oczekiwał rynek.

11 BIT ZADZIWIA ANALITYKÓW

W pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku spółka wypracowała 35,78 mln zł przychodów ze sprzedaży co jest o prawie 15 mln zł mniej niż w zeszłym roku. Średnia prognoz analityków zakładała zysk netto w 2 kwartale na poziomie 5 mln zł, co w stosunku do wyników było dwukrotnie zaniżoną wartością.

Twórca gry Frostpunk i This War of Mine zapowiedział przedłużenie serii tej pierwszej. Pomimo, że pierwsza część sprzedała się w ilości 250 tys. sztuk w pierwszym tygodniu po premierze. Możemy się spodziewać, że po ogłoszeniu daty premiery gry Frostpunk 2 inwestorzy zareagują, co wpłynie na zmiany kursu spółki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.