Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

10 LAT Z TIMEM COOKIEM. I BEZ STEVE’A JOBSA

10 lat z Timem Cookiem – 25 sierpnia Cook objął stery Apple’a po tym, jak dzień wcześniej z zarządzania spółką zrezygnował chory na raka trzustki Steve Jobs, którego stan szybko się pogarszał. Jobs przekazał Apple’a swojemu wieloletniemu dyrektorowi operacyjnemu.

Tim Cook, prezes Apple / FOT.: kadr z filmu Apple

Inwestorzy w chwili rezygnacji Jobsa, który wkrótce później zmarł, obawiali się, czy Tim Cook okaże się równie odważnym wizjonerem co Jobs. Obawy częściowo się ziściły – nowych produktów za czasów Cooka jest znacznie mniej, niż gdy Applem kierował Jobs.

Tim Cook, prezes Apple i Steve Jobs/ FOT.: kadr z filmu Apple

Tim Cook okazał się jednak mistrzem wyciskania z tych produktów marży. Wywindował Apple do poziomu najcenniejszej publicznej spółki świata – kapitalizacja wzrosła z 360 miliardów do prawie 2.5 biliona dolarów. A jeśli ktoś w dniu objęcia sterów Apple’a przez Tima Cooka kupił akcje spółki za tysiąc dolarów – dziś ma akcje warte ponad 12 tysięcy dolarów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TECHNOLOGIA

Znamy finał sporu między Epic Games i Apple. Federalny sąd w Kalifornii nakazał Apple zmienić zasady działania sklepu z aplikacjami - Appstore, bo uznał...

INNOWACJE

Apple ogłosił, że opóźni kontrowersyjny plan skanowania bibliotek zdjęć użytkowników w poszukiwaniu obrazów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci.

FIRMA

Apple przejmuje serwis Primephonic, który streamuje muzykę klasyczną. Wartość transakcji nie została ujawniona.

FINANSE

Prezes Apple Tim Cook otrzymał w tym tygodniu ponad pięć milionów akcji Apple, z czego większość zdążył już spieniężyć za 750 mln dol. -...