Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

DOTACJE

1 MLD ZŁ NA MÓJ PRĄD 4.0

Około 1 mld zł chce przeznaczyć rząd w przyszłym roku na dopłaty do przydomowych instalacji fotowoltaicznych.
Kolejna, czwarta odsłona programu promocji fotowoltaiki „Mój prąd” planowana jest na I kwartał 2022 roku – przekazał w piątek resort klimatu i środowiska.

1 MLD ZŁ NA MÓJ PRĄD 4.0

Cytowany w informacji szef MKiŚ Michał Kurtyka podkreślił, że celem nowej odsłony programu „Mój prąd” będzie m.in. zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski, co spowoduje wzrost udziału OZE w miksie energetycznym.

Kurtyka dodał, że zakres programu zostanie rozszerzony o takie elementy jak: inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania (ładowarki do samochodów elektrycznych), magazyny energii elektrycznej oraz magazyny ciepła i chłodu.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE 14.2% (PPI). Z TAKIMI PODWYŻKAMI MIERZĄ SIĘ FIRMY

Na początku października, po nieco ponad trzech miesiącach od startu, wyczerpał się ponad półmiliardowy budżet „Mojego prądu” 3.0. Mimo że ta edycja różniła się wysokością dopłat do paneli fotowoltaicznych – było to do 3 tys. zł a nie jak wcześniej do 5 tys.zł – to i tak cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zarządzający programem Mój Prąd Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakładał, że dzięki trzeciej odsłonie programu dofinansowanych zostanie maksymalnie 178 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych.

A w poniedziałek o 12.00 gościem biznes24 będzie Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

1 MLD ZŁ NA MÓJ PRĄD 4.0

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TECHNOLOGIA

Trwają prace nad kolejnym - już czwartym - zwiększeniem budżetu w drugiej edycji programu „Mój Prąd”. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...

DOTACJE

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od dziś przyjmuje wnioski o dofinansowanie do fotowoltaikii w ramach programu mój prąd. Maksymalna wysokość dofinansowania to...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: