Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

1 MLD ZŁ NA „MÓJ PRĄD 4.0”

Około 1 mld zł chce przeznaczyć rząd w przyszłym roku na dopłaty do przydomowych instalacji fotowoltaicznych.
Kolejna, czwarta odsłona programu promocji fotowoltaiki „Mój prąd” planowana jest na I kwartał 2022 roku – przekazał w piątek resort klimatu i środowiska.

Cytowany w informacji szef MKiŚ Michał Kurtyka podkreślił, że celem nowej odsłony programu „Mój prąd” będzie m.in. zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski, co spowoduje wzrost udziału OZE w miksie energetycznym.
Kurtyka dodał, że zakres programu zostanie rozszerzony o takie elementy jak: inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania (ładowarki do samochodów elektrycznych), magazyny energii elektrycznej oraz magazyny ciepła i chłodu.
Na początku października, po nieco ponad trzech miesiącach od startu, wyczerpał się ponad półmiliardowy budżet „Mojego prądu” 3.0. Mimo że ta edycja różniła się wysokością dopłat do paneli fotowoltaicznych – było to do 3 tys. zł a nie jak wcześniej do 5 tys.zł – to i tak cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zarządzający programem Mój Prąd Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakładał, że dzięki trzeciej odsłonie programu dofinansowanych zostanie maksymalnie 178 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych.

A w poniedziałek o 12.00 gościem biznes24 będzie Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TECHNOLOGIA

Trwają prace nad kolejnym - już czwartym - zwiększeniem budżetu w drugiej edycji programu „Mój Prąd”. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej...

DOTACJE

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od dziś przyjmuje wnioski o dofinansowanie do fotowoltaikii w ramach programu mój prąd. Maksymalna wysokość dofinansowania to...