Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

1 MLD Z DŁUGÓW POLAKÓW ZA INTERNET

1 MLD Z DŁUGÓW POLAKÓW ZA INTERNET
woman using smartphone on staircase in public areas, During leisure time. The concept of using the phone is essential in everyday life.

Chociaż kochamy przez telefony rozmawiać i korzystać z internetu, to ewidentnie nie lubimy za to płacić.Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów zaległości Polaków wobec firm telekomunikacyjnych i dostawców internetu przekraczają 1 miliard złotych.

Na liście dłużników znajduje się ćwierć miliona konsumentów i firm. Według KRD większość firmowych dłużników stanowią jednoosobowe działalności gospodarcze – to prawie 22 tys. podmiotów z długiem sięgającym 140 mln zł. Średnie zadłużenie mikroprzedsiębiorcy wynosi 6,5 tys.

Mniejszą grupą są duże przedsiębiorstwa i korporacje – to 15 tys. dłużników. Jednak wartość niezapłaconych przez nich faktur jest znacznie wyższa, przekroczyła 240 mln zł. Średnio to prawie 16 tys. zł.

Wśród dłużników-konsumentów, których jest blisko 213 tys., znaczną przewagę w niepłaceniu rachunków mają mężczyźni – 121 tys. zalega z opłatami. Kobiet w tym zestawieniu jest znacznie mniej, bo 91 tys., ale średnie zadłużenie jest za to bardzo podobne i oscyluje w okolicach 3 tys. zł.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: