Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OSZCZĘDZANIE

1/3 POLAKÓW NIE MA ŻADNYCH OSZCZĘDNOŚCI

Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności. Mimo to trzech na czterech naszych rodaków ocenia dobrze swoją sytuację finansową – wynika z najnowszego badania na potrzeby raportu „Polaków portfel własny: nowa normalność”. Sytuacja dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

WYNIKI SPISU LUDNOŚCI 2021

Najmniej pieniędzy mają osoby powyżej 60. roku życia i starsi. Poduszki finansowej nie ma połowa z nich. Zdaniem autorów badania, powodem będą z pewnością niskie emerytury i rosnące koszty życia. Kolejną grupą, bez oszczędności są 40-latkowie, niemal 40% z nich deklaruje brak nadwyżki finansowej. Wsród Polaków, którzy nie mają oszczędności, najczęściej obserwujemy mieszkańców dużych miast, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków i ci z wykształceniem podstawowym, którzy najczęściej pracują za najniższą pensję.

Co szósty Polak deklaruje oszczędności, odpowiadające 2 lub 3 miesięcznym pensjom. Autorzy badania wykazali również, jakie są największe nasze wydatki, i tu na pierwszym miejscu plasują się domowe remonty, czy kupno samochodu.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Santander Consumer Banku przez Instytut IBRiS w maju 2021 r. Wzięła w nim udział reprezentatywna grupa 1000 dorosłych Polaków.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W końcu poznaliśmy utajnioną do tej pory projekcję inflacji w Polsce. Zakłada ona dochodzenie do celu inflacyjnego przez prawie 3 lata.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie są wyzwania dla samorządów w nadchodzących, trudnych latach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Walewskim, głównym ekonomistą BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowej uldze podatkowej - od podatku od zysków kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Katarzyną Szwarc z Ministerstwa Finansów - pełnomocniczką, minister...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy będzie jeszcze większe załamanie na rynku nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Adamem Czerniakiem głównym ekonomistą Pilotyki Insight oraz...

%d bloggers like this: