Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OSZCZĘDZANIE

1/3 POLAKÓW NIE MA ŻADNYCH OSZCZĘDNOŚCI

Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności. Mimo to trzech na czterech naszych rodaków ocenia dobrze swoją sytuację finansową – wynika z najnowszego badania na potrzeby raportu „Polaków portfel własny: nowa normalność”. Sytuacja dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

WYNIKI SPISU LUDNOŚCI 2021

Najmniej pieniędzy mają osoby powyżej 60. roku życia i starsi. Poduszki finansowej nie ma połowa z nich. Zdaniem autorów badania, powodem będą z pewnością niskie emerytury i rosnące koszty życia. Kolejną grupą, bez oszczędności są 40-latkowie, niemal 40% z nich deklaruje brak nadwyżki finansowej. Wsród Polaków, którzy nie mają oszczędności, najczęściej obserwujemy mieszkańców dużych miast, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków i ci z wykształceniem podstawowym, którzy najczęściej pracują za najniższą pensję.

Co szósty Polak deklaruje oszczędności, odpowiadające 2 lub 3 miesięcznym pensjom. Autorzy badania wykazali również, jakie są największe nasze wydatki, i tu na pierwszym miejscu plasują się domowe remonty, czy kupno samochodu.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Santander Consumer Banku przez Instytut IBRiS w maju 2021 r. Wzięła w nim udział reprezentatywna grupa 1000 dorosłych Polaków.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach PKP Cargo rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z doktorem Maciejem Jankiewiczem, członkiem zarządu PKP Cargo ds. finansowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O umowie koalicyjnej i o tym co czeka biznes, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z doktorem Łukaszem Bernatowiczem, prezesem BCC.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O debiucie Space Fox Games na NewConnect rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Aleksandrem Korulskim, prezesem Space Fox Games.

INNE

Iga Świątek wygrała kończący sezon w kobiecym tenisie turniej WTA Finals w meksykańskim Cancun. W finale Polka pokonała Amerykankę Jessicę Pegulę 6-1, 6-0 i...

%d