Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OSZCZĘDZANIE

1/3 POLAKÓW NIE MA ŻADNYCH OSZCZĘDNOŚCI

Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności. Mimo to trzech na czterech naszych rodaków ocenia dobrze swoją sytuację finansową – wynika z najnowszego badania na potrzeby raportu „Polaków portfel własny: nowa normalność”. Sytuacja dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

WYNIKI SPISU LUDNOŚCI 2021

Najmniej pieniędzy mają osoby powyżej 60. roku życia i starsi. Poduszki finansowej nie ma połowa z nich. Zdaniem autorów badania, powodem będą z pewnością niskie emerytury i rosnące koszty życia. Kolejną grupą, bez oszczędności są 40-latkowie, niemal 40% z nich deklaruje brak nadwyżki finansowej. Wsród Polaków, którzy nie mają oszczędności, najczęściej obserwujemy mieszkańców dużych miast, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków i ci z wykształceniem podstawowym, którzy najczęściej pracują za najniższą pensję.

Co szósty Polak deklaruje oszczędności, odpowiadające 2 lub 3 miesięcznym pensjom. Autorzy badania wykazali również, jakie są największe nasze wydatki, i tu na pierwszym miejscu plasują się domowe remonty, czy kupno samochodu.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Santander Consumer Banku przez Instytut IBRiS w maju 2021 r. Wzięła w nim udział reprezentatywna grupa 1000 dorosłych Polaków.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy i jak można złożyć wniosek o wakacje kredytowe rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 Joanną Łagowską, dyrektor Wydziału Bankowo-Kapitałowego Biura Rzecznika Finansowego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po wojnie i jak może wyglądać odbudowa zniszczeń powojennych w Ukrainie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem...

OSZCZĘDZANIE

Dino Polska wyemituje obligacje o wartości 170 mln zł. Sieć handlowa zaoferuje inwestorom oprocentowanie WIBOR 3M plus 1,2 pkt proc. marży.

UE

Komisja Europejska zaproponuje plan redukcji popytu na gaz - m. in. poprzez oszczędzanie gazu.

%d bloggers like this: