Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

1/3 POLAKÓW NIE MA ŻADNYCH OSZCZĘDNOŚCI

Co trzeci Polak nie ma żadnych oszczędności. Mimo to trzech na czterech naszych rodaków ocenia dobrze swoją sytuację finansową – wynika z najnowszego badania na potrzeby raportu „Polaków portfel własny: nowa normalność”. Sytuacja dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Najmniej pieniędzy mają osoby powyżej 60. roku życia i starsi. Poduszki finansowej nie ma połowa z nich. Zdaniem autorów badania, powodem będą z pewnością niskie emerytury i rosnące koszty życia. Kolejną grupą, bez oszczędności są 40-latkowie, niemal 40% z nich deklaruje brak nadwyżki finansowej. Wsród Polaków, którzy nie mają oszczędności, najczęściej obserwujemy mieszkańców dużych miast, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków i ci z wykształceniem podstawowym, którzy najczęściej pracują za najniższą pensję.

Co szósty Polak deklaruje oszczędności, odpowiadające 2 lub 3 miesięcznym pensjom. Autorzy badania wykazali również, jakie są największe nasze wydatki, i tu na pierwszym miejscu plasują się domowe remonty, czy kupno samochodu.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Santander Consumer Banku przez Instytut IBRiS w maju 2021 r. Wzięła w nim udział reprezentatywna grupa 1000 dorosłych Polaków.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

25 złotych wynosi cena emisyjna Cavatina Holding. To o połowę mniej niż wynosiła cena maksymalna. Wartość oferty to 187,5 mln zł.

FINANSE

Vercom - spółka technologiczna tworząca platformy komunikacyjne w chmurze - kupił spółkę Freshmail. Wartość transakcji to 27.78 milionów złotych.

GPW

Cena emisyjna akcji Onde ustalona została na 26 zł. Wartość całej oferty wyniesie 444,5 mln zł.

FIRMA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie odpuszcza nieuczciwym przedsiębiorcom. W 2020 r. UOKiK wydał 1087 decyzji. 273 z nich dotyczyło ochrony konkurencji, 814 natomiast...