Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

1.2 MLN WOLNYCH MIEJSC PRACY W WIELKIEJ BRYTANII

Na Wyspach Brytyjskich dramatycznie brakuje pracowników. Nieobsadzonych jest prawie 1,2 miliona miejsc pracy. Tylu wakatów w Wielkiej Brytanii nie było od 20 lat.

Londyn, widok na Tamizę / FOT.: Mike, PEXELS

Po raz pierwszy liczba wakatów przekroczyła milion w danych liczonych od czerwca do sierpnia. Teraz według szacunków liczba wakatów wzrosła o 68 tysięcy.
Z danych brytyjskiego urzędu pracy ONS wynika, że od
lipca do września liczba nieobsadzonych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii sięgnęła 1,2 mln osób. Stopa bezrobocia sięga 4,5 procent.

CZYTAJ TEŻ: NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA

Największy wzrost wakatów o 56,1 procent nastąpił wśród pracowników transportu towarowego i pracowników magazynowych. W liczbach bezwzględnych – najwięcej wakatów jest w handlu hurtowym i detalicznym oraz w naprawie samochodów – o 35 tysięcy. W sumie liczba wakatów jest o 318 tys. wyższa niż była przed wybuchem pandemii w okresie styczeń-marzec 2020 roku.

Z opublikowanych w połowie września danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS wynika, że w 2020 roku z Wielkiej Brytanii wyjechało 0.2 mln obywateli Unii Europejskiej. Główny powód powrotów do domu to utrudnione po Brexicie warunki życia obywateli UE na Wyspach Brytyjskich.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Mniej chętnych do zmiany pracy - wynika z najnowszego badania Randstad "Monitoring rynku pracy". Spada rotacja pracowników i odsetek osób, które aktywnie szukają pracy.

SUROWCE

Brytyjscy żołnierze w ciągu najbliższych kilku dni zaczną dostarczać paliwo w celu złagodzenia problemów z zaopatrzeniem stacji benzynowych - powiedział w środę minister biznesu...

RYNEK PRACY

Najtrudniej znaleźć dziś pracownika przedsiębiorcom z Kępna i okolic - to powiat położony między Łodzią a Wrocławiem, znany z bardzo rozwiniętej branży meblarskiej. Stopa...

EUROPA

Przez brak kierowców i kłopoty z zaopatrzeniem na wyspach brakuje paliwa. Brytyjczycy stoją po benzynę w długich kolejkach . Kryzys paliwowy rząd chce rozwiązać...