Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

1.2 MLN WOLNYCH MIEJSC PRACY W WIELKIEJ BRYTANII

Na Wyspach Brytyjskich dramatycznie brakuje pracowników. Nieobsadzonych jest prawie 1,2 miliona miejsc pracy. Tylu wakatów w Wielkiej Brytanii nie było od 20 lat.

1.2 MLN WOLNYCH MIEJSC PRACY W WIELKIEJ BRYTANII
Londyn, widok na Tamizę / FOT.: Mike, PEXELS

Po raz pierwszy liczba wakatów przekroczyła milion w danych liczonych od czerwca do sierpnia. Teraz według szacunków liczba wakatów wzrosła o 68 tysięcy.
Z danych brytyjskiego urzędu pracy ONS wynika, że od
lipca do września liczba nieobsadzonych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii sięgnęła 1,2 mln osób. Stopa bezrobocia sięga 4,5 procent.

CZYTAJ TEŻ: NIE MA POLSKICH KIEROWCÓW, NIE MA PALIWA

Największy wzrost wakatów o 56,1 procent nastąpił wśród pracowników transportu towarowego i pracowników magazynowych. W liczbach bezwzględnych – najwięcej wakatów jest w handlu hurtowym i detalicznym oraz w naprawie samochodów – o 35 tysięcy. W sumie liczba wakatów jest o 318 tys. wyższa niż była przed wybuchem pandemii w okresie styczeń-marzec 2020 roku.

Z opublikowanych w połowie września danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS wynika, że w 2020 roku z Wielkiej Brytanii wyjechało 0.2 mln obywateli Unii Europejskiej. Główny powód powrotów do domu to utrudnione po Brexicie warunki życia obywateli UE na Wyspach Brytyjskich.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Omicron zaatakował na Wyspach Brytyjskich. Liczba nowych zakażeń ostatniej doby przekroczyła 100 tysięcy. To najwięcej od wybuchu pandemii COVID-19. Rekordowa jest także liczba podanych...

ŚWIAT

Szokującą i zawstydzającą nazywają brytyjskie media wyborczą porażkę partii Borisa Johnsona. Konserwatyści we wczorajszych wyborach uzupełniających stracili posła z hrabstwa North Shropshire niedaleko Liverpoolu....

ŚWIAT

Bank Anglii kończy pandemiczną erę superniskich stóp. Podniósł główną stopę procentową do 0.25 procent. To efekt rosnącej inflacji i pierwsza podwyżka stóp od 10...

ŚWIAT

Anglia przywraca niektóre restrykcje oraz wprowadza certyfikaty covidowe - ogłosił wczoraj brytyjski premier Boris Johnson.